Moto

Kázeň musí být

Pokud dáváme peníze za běžnou údržbu automobilu, není to pro nás až takový velký šok, neb se s tím rak nějak počítalo. Jen se třeba nepočítalo s tím, že to bude zase o pětistovku více, ti chlapi už nevědí, co by za to chtěli, já se na to můžu krajcvajc. Mumlá si odjíždějící šofér a opouští servis dosti naštvaný. A což teprve když udělá chybu na křižovatce, či kdekoli jinde. Jako na potvoru jsou zde policisté a hned na něj, takže člověk nemá ani čas nachystat si nějakou výmluvu.  

auto

Nu, je opět nutno sáhnou do peněženky a ochudit její obsah o nějaký ten finanční obnos. Do kolonky výdaje pak přibude další částka a to ta, která nebyl nijak očekávána, hernajs, to zas musíme koupit o půl kila kaviáru méně… Takovéto okamžiky nejsou po chuti žádnému motoristovi, to je jasné. A ve své podstatě se jim nedá vyhnou, protože zamyslet se může každý a nějakou drobnou chybu prostě udělá. Jak se říká, kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Něco jiného jsou již víceméně úmyslné přestupky. Když to někdo pálí po dálnici nadzvukovou rychlostí, nesmí se pak divit, že je pronásledován rychlou rotou, nebo že mu v poštovní schránce přibude velmi miloučký dopis s žádostí o zaplacení drobného poplatku za překročení rychlosti.

vozidlo

Proto pozor, a hlavně při jízdě. V zamyšlení to asi nikdo neudělá, takže ví, kolik jede a asi s tou pokutou počítá. Nejvíce jich dostávají takoví ti mudrlanti se silnými vozy, kteří si pětistovkou zapalují před policisty cigáro. Tihle si totiž myslí, že na ně nikdo nemá a že oni mohou vše. Zaplatí pokutu a jedou stejně rychle, ne-li rychleji. Ale pozor, ve městě se to může vymstít. Snadno se může stát, že kvůli rychlosti to řidič neubrzdí a neštěstí je tady. Je zmarněný další lidský život. Pokuta s tím nic neudělá, snad jedině svědomí. Jenže, mají je opravdu všichni? I ti namyšlenci o kterých je zmínka výše? 

Mohlo by se vám také líbit...