Moto

Vyzkoušejte a uvidíte

Způsob potřebné přepravy do zaměstnání pomocí motokoloběžky si oblíbila početná skupina mladých lidí. Do svého vybavení je v současné době vítají i lidé starší. Kterým tento způsob dopravy umožňuje pohyb jak po městě, tak do blízkého okolí a to přímo od domovních dveří. A proto jsou motoběžky tak oblíbené u všech, kteří mají problémy s pohybovým aparátem. Vybavení sedadlem je u těchto koloběžek tím nejoceňovanějším prvkem. Které všem majitelům vyřeší problém nejen přesunu k místu zastávky hromadné dopravy. Ale i uleví bolavým nohám. Velkou výhodou motokoloběžek je stále se zvyšující dojezdnost.

Motoběžkou po městě

Což kromě potřebných pojížděk umožňuje vyjíždět i na výlety do přírody. Zkombinovat lze, v případě že je koloběžka skládací, i možnost jejího převozu v kufru auta. V poloze naležato a ideálně podloženou nepromokavou plachtou. Či ve vyhrazeném prostoru vlakové soupravy, anebo v případě menší rozměrnosti ji převézt pod sedadlem. Kde po dojezdu na zvolené místo usnadní rychlé přesuny po vzdálenějších destinací. Většina motokoloběžek nemá nikterak ohraničenou váhovou kategorii budoucího majitele. Jejich výkonnost zajišťuje bezproblémové zdolání případných kopců všem. Velkou výhodou jsou typy, u kterých není potřeba se prokazovat řidičským průkazem.

Převoz motoběžky vlakem

Což vítají všichni mladí lidé před dosažením osmnáctých narozenin. Které umožní získaní řidičského oprávnění. Benzínový pohon, který je potřeba průběžně doplňovat do dvoulitrové nádrže s trochou oleje, sice usnadňuje jízdu v náročném terénu, ale znemožňuje klasický pohyb, na který jsme byli na koloběžce zvyklí. Start je stejný jako u motorové sekačky na trávu. Což se provádí natažením lanka, ovladačem na pravém řídítku se přidá plyn a pokud chce majitel při rozjezdu ulehčit motoru, stačí se odrazit nohou. Páčky na řídítkách jsou stejné jako na kole. Jenom v přehozeném pořadí. Kdy pravou rukou se brzdí přední a levou zadní kolo. Tím, že jsou brzdy hydraulické, je bezpečnost jízdy zaručena. Na motoběžce lze dosáhnout až třicetikilometrové rychlosti v hodině. Kdy velkým pomocníkem je plně automatické řazení.

Mohlo by se vám také líbit...