Výrobky

Udělejte ze svého bazénu slanou oázu

Dnes je již běžné, že lidé do svého bazénu přidávají mořskou sůl pro lepší požitek z koupání. Mořská sůl obsažená ve vodě má spoustu benefitů. Mořská sůl určená do bazénů je speciálně upravená, aby byla co nejšetrnější k lidské pleti a jako benefit obsahují spoustu minerálů. Příprava takové vody je velmi jednoduchá. Skvělé je, že proto, abyste přešli na slanou vodu, nemusíte z bazénu vypouštět vodu, kterou už v ní máte. Nestačí ale pouze vysypat sůl do vody. Pokud chcete použitím mořské soli minimalizovat nutné použití bazénové chemie, potřebujete k tomu salinizátor. Ten zařídí, že se vaše sůl promění v přírodní dezinfekci. Pokud salinizátor nepoužijete, stále budete mít mořskou vodu ale budete potřebovat také bazénovou chemii.

bazén

Nevýhodou mořské soli je, že i když je šetrná, stejně má korozivní účinky. Používejte ji tedy pouze do bazénů s vysokou odolností, abyste ochránily své součástky. Levnější či nekvalitní bazény by mohli solí spíše trpět, než že by jim byla k užitku. Sůl do bazénu nesypejte rovnou. Nejprve je třeba ji rozpustit v nádobě a směs poté vlít do bazénu. Řiďte se údaji na obalu v tom, kolik soli použít. Obecně ale můžeme říct, že na jeden metr čtvereční vody je potřeba 2,5 – 5 kg soli. Záleží na tom, zda je začátek plavecké sezóny či ne.

voda

Výhodou mořské soli je, že si budete připadat, jako byste plavali v opravdovém moři. Jen je voda se solí určenou do bazénu daleko více šetrná vůči kůži a očím. Obsahuje spousta minerálů a díky ní bude vaše voda stále průzračně čistá, jelikož má antiseptické účinky. Nemusíte se také bát žádné alergie. Ocení ji i lidé s dýchacími obtížemi.

Pokud sháníte vhodný produkt, podívejte se na mořskou sůl Chlorito.cz. Její výhodou je příznivá cena, šetrné složení soli a všestranné využití. Kromě bazénu ji můžete použít také do svých vířivek.

Mohlo by se vám také líbit...