Výrobky

Ubytování v Lednici jako tip na dovolenou v kterémkoli ročním období


Zvýšený zájem o cestování po České republice se traduje již několik let a neočekávanou podporu mu zajistila i situace ohledně virové pandemie Covid-19. Preferujeme raději oblasti, kde je bezpečněji, a kde by nám případná nákaza nezpůsobila takové obtíže a komplikace, jako kdybychom ji museli včetně karantény prodělat v zahraničí. Mnozí lidé se k tomuto jevu vyjadřují spíše skepticky a podporují tyto teze i v následujících letech, dá se tedy očekávat, že nárůst zájmu o tuzemské rekreace se jen tak nezastaví.

zámek Lednice

Naštěstí pro nás nejsme zemí, kde by nebylo kam se vydat, nejsme ani nehostinnou pouští, prérií či stepí, jsme naopak turistickou velmocí, což vám potvrdí každý zahraniční návštěvník. Chce to jen znát ta správná místa, kam vyrazit, a kde stojí za to zakotvit alespoň na pár dnů.

Jižní Morava – kraj vinné révy, vápencových skal a významných památek

Ubytování v Lednici lednice.galant.cz, v sousedství překrásného novogotického zámku je jednou z možností, jak si užít letní slunečné dny. Na Břeclavsku je nejdelší doba slunečního svitu v České republice a relativně suché a teplé podnebí vám tu dopřeje příjemné podmínky pro cykloturistiku nebo pěší výlety.

pohled na Mikulov

A kam se vydat? Možností je celá řada. Především nevynechat samotný areál zámku se skleníkem, Minaretem, Apollonovým chrámem, Janovým hradem a dalšími romantickými stavbami uvnitř Lednicko-valtického areálu o úctyhodné ploše tří stovek kilometrů čtverečních.

Pokud vás zajímají historické stavby, k návštěvě zve i zámek v Mikulově a ve Valticích. V létě přijde vhod osvěžení u vody, to vám zajistí pláž Pasohlávky na přehradě Nové Mlýny, případně se můžete vydat po dálnici až na Slovensko – do Sence k Slnečným jazerám.

Stranou vašeho zájmu by neměla zůstat Pálava, je to vápencový hornatý terén, typický pro vinařskou oblast Mikulova, s významnými vrcholky, odkud je překrásný výhled až do vzdálenosti desítek kilometrů. A jestliže se na Pálavu vydáte na jaře, v době, kdy do Česka míří chladný vzduch z Atlantiku, může se dohlednost zvýšit až na sto dvacet kilometrů.

Mohlo by se vám také líbit...