Výrobky

Dáváme přednost samonosnému schodišti

Uvažujete o výstavbě schodiště a je před vámi úkol stanovit jeho vhodný typ, velikost, umístění, tvar a materiálové řešení? Bytový architekt vám může navrhnout schodiště samonosné. Kdy a proč dát tomuto řešení přednost?

Je tam málo místa

Samonosná schodiště lze vytvarovat a instalovat i tam, kde s jinými typy řešení pohoříte z důvodu nedostatku volného prostoru. Zasadíte-li je do středu místnosti nebo k jejímu okraji, mohou tu vytvářet dominantní a stylistický prvek, ať už se jedná o minimalistickou koncepci bydlení, anebo některý z konzervativních směrů. Co se týče materiálu, zde má bytový architekt i výrobce schodišť poměrně velký manipulační prostor a může se dobře přizpůsobit daným podmínkám http://w5.siemens.com/web/cz/cz/corporate/portal/home/copyright/pages/podminky-uzivani.aspx obytného prostředí.

obytný prostor

Vypadá lépe, než přímé schody

Dalším důvodem, proč dát přednost schodišti samonosnému, je vzhled. Ten hraje velmi zásadní roli zejména ve větších společenských prostorách, jako jsou vstupní haly, přímo navazující na další obytné prostory. Je-li z haly přímý přístup do obývacího pokoje, zimní zahrady, na terasu s bazénem nebo část okrasné zahrady, bude vhodnější, když se namísto přímých schodů, bránících výhledu, využije konstrukce odvážnější, vzdušnější a prostornější. Výhodou samonosných schodišť je v podstatě nekonečný počet variant, jak je tvarovat a jak je umístit v rozmanitém prostředí.

schodiště v domě

Je bezpečné i pro rychlou chůzi

U samonosných schodišť se nabízí otázka, zda jsou minimálně stejně bezpečné, jako schodiště podepřená nosnými vzpěrami. Vše záleží na projektantovi a na správnosti matematického výpočtu stavebního výkresu, ovšem buďte bez obav, samonosná schodiště se staví již desítky let a počítá se zde také s naddimenzováním statické i dynamické mechanické zátěže. Tyto typy schodišť si bez problémů poradí i v případě stěhování těžších kusů nábytku, ovšem máte-li v plánu tudy vynášet i extrémně těžká břemena, měli byste na to upozornit projektanta i stavební firmu.

Mohlo by se vám také líbit...