Výrobky

LED světla mohou být neuvěřitelně rozmanitá

Panely

Diody lze uspořádat prakticky do jakéhokoli seskupení a tvaru. Flexibilita je jednou z předností LED diod a této vlastnosti využívají i výrobci samotných svítidel. Jestliže je rozmístíme v tenké vrstvě na obdélníkové, čtvercové či oválné ploše, vznikne tzv. LED panel. Panel dokáže pokrýt světlem velkou plochu a může zastoupit stávající zářivková tělesa. Jsou konstruovány v několika základních typech, buď jako stropní, podhledové, nebo závěsné. Záleží tedy především na osobitém vkusu, zda využít nenápadný tenký stropní rámeček s plastovým krytem, anebo vsadit na zavěšené svítidlo, či některý jiný typ LED technologie.
LED diodové světlo

Zářivky

Vyrábí se buď jako komplexní svítidlo, nedemontovatelné, bez možnosti měnit samotnou trubici, anebo jako náhrada lineárních zářivek s paticí T8. Výhodou je absence předřadníku (tlumivky), velmi nízká spotřeba energie, dlouhá životnost a snadná instalace. Na rozdíl od klasických zářivek lze ty polovodičové nechat stmívat a vybírat mezi teplou, neutrální, či studenou bílou.

Žárovky

Nejčastěji nasazovaný zdroj, jehož patice a závity se shodují s jejich předchůdci v podobě halogenových či wolframových žárovek. Výrobci začali tyto typy uvádět https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/uv%25C3%25A1d%25C4%259Bt-jako-z%25C3%25A1minku na trh jako první již před mnoha lety, jejich cena neustále klesá a dnes je pořídíte velice levně. S ohledem na dlouhou dobu životnosti a nízký příkon se investice navrátí již za několik měsíců.
RGB LED panel s externím zdrojem

Pásky

Tenké tvarovatelné úzké i široké pásky v nepřeberném množství barevných odstínů jsou současným hitem LED světel. Jsou ideálním médiem pro kreativní tvorbu osvětlení i v netradiční formě, např. na schodišti, podsvícení nábytku, výklenků, psacích a pracovních stolů, kuchyňských linek a jídelních koutů atd. Jejich největší výhoda spočívá v externím napájení pomocí transformátoru, který je možné kdykoli vyměnit. Tím se také výrazně prodlužuje životnost pásků, které mohou být v provozu déle než 50 tisíc hodin.

Mohlo by se vám také líbit...