Společnosti

Jak úspěšně absolvovat autoškolu

Co si budeme povídat. Aut na silnicích stále přibývá a není se rozhodně čemu divit. Pěšky se skoro nikam nedostaneme a bez auta jsme zkrátka nahraní. Podmínkou k tomu, abychom vůbec mohli být řidičem je zdárné ukončení autoškoly. To není někdy ale tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát.

Prvním krokem je si zjistit, jaké autoškoly se ve vašem městě vůbec nacházejí. Vhodnou volbou tak může být autoškola Praha. Ještě, než se ale kamkoli přihlásíte, poptejte se svých kamarádů a známých, zda se jedná opravdu o kvalitní autoškolu a schopného profesionálního učitele. V řadě případů totiž můžete narazit na zcela neprofesiální chování, které se například projevuje zkracováním hodin, nedochvilností, nevhodným chováním jako je například zvyšování hlasu nebo urážky na vaši adresu, velkými rozestupy mezi hodinami anebo doporučováním stálého dokupování kondičních jízd pouze za účelem výdělku pod pohrůžkou toho, že nebudete puštěni k závěrečným zkouškám, což je mimochodem nezákonné. Budete-li si tedy jisti, že k takovému chování ve vaší autoškole nedochází, neváhejte kontaktovat učitele, který vás požádá o vyplnění přihlášky a k potvrzení zdravotní způsobilosti od praktického lékaře. Po všech těchto krocích jste konečně přihlášeni a výcvik může začít. Budete-li chtít být popředu a koupit si učebnici, raději chvíli počkejte, protože ve většině autoškol jsou vám doporučeny konkrétní učebnice, nebo je zde dokonce obdržíte.

řadící páka

Ve většině autoškol ještě před usednutím za volant absolvujete informační hodiny, kde budete seznámeni s úplnými základy, jako jsou značky, křižovatky a další základní pravidla. Jedna hodina je rovněž věnována zdravotnické přípravě, která vás má připravit na situace, jež vás mohou na silnicích potkat, a také vás trochu vystrašit, abyste pamatovali na bezpečnost a neporušovali tak zákony. Po absolvování hodin nebo v jejich průběhu začínáte se seznamování s automobilem a jeho ovládáním. Zpravidla v autoškolách absolvujete 28 hodin jízd. V některých se můžete ale setkat s počáteční vyšší cenou, která zahrnuje 32 hodin.

pohled do zrdcátka

Ve finální části vás učitel informuje o tom, jak na tom jste a zda jste připraveni na finální zkoušky. Nebudete-li si jisti, nevsázejte na štěstí a raději si pár jízd dokupte. Závěrečná zkouška o řidičský průkaz skupiny B se skládá z písemné a praktické části, kterou samozřejmě tvoří jízda s komisařem, který je buď z odboru dopravy nebo od policie. I když se to lépe říká, než dělá, pamatujte, že se musíte uklidnit a hodit nervy za hlavu. Nervozita často způsobuje, že zapomenete nebo pokazíte i věci, jež běžně zvládáte bez obtíží. A pár rad na závěr? Komisaři si velice často potrpí na pohled do zrcátek, u kterého předpokládá, že budete otáčet hlavu tak, aby bylo zřejmé, že jste se skutečně podívali, blinkry při odbočování, ale také při objíždění překážek, dodržování rychlosti a přednosti zprava. Před samotným zahájením jízdy nezapomeňte na kontrolou vozidla, úpravu sedadla a zrcátek, a hlavně na bezpečnostní pás.

Mohlo by se vám také líbit...