Společnosti

Tipy na letní zábavu za špatného počasí

Také už se nemůžete dočkat letních měsíců? Mnoho volného času a veliká spousta prosluněných dnů je před vámi. Ať už budete letošní červenec a srpen trávit někde na řece na vodě s kamarády, u táboráků s kytarou, nebo na výletech v obytném autě, jistě bude vaším základním přáním pěkné počasí. Bohužel se nám jako každý rok jistě nevyhne nějaká ta letní bouřka, a proto bychom si kromě svačiny měli vždy do cestovní tašky nebo batohu přibalit pláštěnku a perfektní plán B, pro ty dny, které budou celé propršené a nebude reálné pobíhat někde po venku.

oblázková pláž

Ideální je zapojit do svého výletu, pokud jej plánujeme na prodloužený víkend nebo i na celé týdny, nějakou návštěvu města. Ve městech se totiž zabavíte daleko snadněji než někde v přírodě. Skýtají totiž útočiště v podobně roztomilých kaváren, příjemných restaurací s kvalitním občerstvením a různých historických zajímavostí, které je možné si prohlédnout a ponořit se do atmosféry našich předků.

Kromě klasických turistických aktivit je možné v některých městech vyzkoušet i speciální činnosti a místa, na které byste se třeba běžně nedostali, protože byste je v létě považovali za zbytečný pobyt uvnitř. Jedním takovým místem je například escape game v Pardubicích. Únikové hry vám poskytnou potřebné odpojení se od reality, a navíc se díky nim můžete i něco nového naučit.

batole si hra

Pokud vás nelákají adrenalinové zážitky a jste spíše milovníky kultury, můžete si zpestřit den návštěvou některého muzea, divadla nebo kina. Čím dál více se v českých městech rozmáhá trend letních kin a autokin, která vám budou k dispozici i za pěkného počasí. Vaše večery tak budou opravdu nezapomenutelné. Pokud vás však nebaví jen tak sedět a sledovat nějaký film, mnohá muzea v Čechách vám nabídnou zážitkový doprovodný program nebo prohlídku nějaké skryté části daného městského centra.

Mohlo by se vám také líbit...