Výrobky

Sáčky na zip – outdooroví pomocníci

Outdooru neboli pobytu v přírodě se věnuje mnoho nadšenců a prodejen s outdoorovým vybavením je celá řada. Do outdoorového vybavení bychom ovšem mohli zařadit i pomůcku, která není zrovna typická pro tento životní styl – sáček se zipem.

Proč si brát s sebou na outdoor sáčky se zipem

Jsou lehké – putujete-li s batohem na zádech krajinou a podnikáte jednodenní nebo vícedenní tzv. „trek“, zaznamenáte na svých bedrech každý dekagram váhy batohu navíc. Velmi důležité je věnovat hmotnosti naloženého batohu maximální pozornost, pro celodenní putování by neměla přesahovat deset kilo, někdo snese i dvanáct až čtrnáct kilo, záleží na fyzických dispozicích, trénovanosti, tělesné výšce atd. Potřebujete-li uložit drobnosti, hygienické potřeby a oděvy do neprodyšných nádob, využijte sáčků na zip a různé krabičky, sklenice, plechovky a dózy nechte doma.

pobyt v horách

Nepropustí tekutinu – kvalitní outdoorové batohy by neměly propustit dešťové kapky dovnitř, ale problém nastává ve chvíli, kdy batoh potřebujete za deště otevřít a něco v něm najít, tehdy se vyplácí mít na vodu a vlhkost citlivé předměty uložené v sáčcích na zip. Klíčové je to zejména pro mobilní telefony, papírové mapy, toaletní papír, papírové kapesníky a ubrousky či hygienické tampóny.

vysokohorská turistika

Jsou levné a dobře skladné – v batohu nezaberou téměř žádné místo a navíc je pořídíte za pár korun, je to skutečně pomocník k pohledání, s nímž si ušetříte spoustu starostí.

Použité oblečení – turistika je o mnoho snazší, když máte s sebou v terénu rezervní oděv, tedy takový, který vyměníte v případě, že ten předchozí je navlhlý, mokrý nebo propocený. Týká se to hlavně ponožek, ty při turistice dostávají nejvíce zabrat jak vlivem deště, tak i horka, kdy se chodidla velmi potí. Na jednodenní túru po horách využijete i troje rezervní ponožky a ty propocené odložte do uzavíratelného sáčku, kde nebudou překážet ostatním věcem a nebudou je také kontaminovat zápachem či bakteriemi.

Mohlo by se vám také líbit...