Společnosti

Na co nezapomenout při pronájmu vozu z půjčovny dodávek Praha


Dodávku si dnes pronajímá kde kdo, nejčastěji to bývá převážení věcí při stěhování, ale výjimečné není ani cestování na dovolenou či na prodloužené víkendy. Velký vůz s nákladovým prostorem, o hmotnosti do 3,5 tuny je zvláště v poslední době jedním z nejvytíženějších dopravních prostředků na našich (i evropských) silnicích. Co bychom však měli vědět, pokud máme zájem tuto službu využít?

půjčení dodávky

Nepřeceňujte své schopnosti – nejste-li zvyklí na tak velké vozidlo, pověřte raději řízením někoho zkušeného, a sami si jízdu pak vyzkoušejte někde „bokem“, na odlehlém místě. Musíte se také spoléhat na správně seřízená zpětná zrcátka a největší potíže vám bude dělat odhad vzdálenosti, hlavně při couvání a parkování na frekventovaných místech. Ideální je mít spolehlivého kamaráda, který alespoň zpočátku jízdu odřídí, anebo si můžete pronajmout vůz i s řidičem. Je to sice služba placená, ale například při stěhování to stále vyjde levněji, než se stěhovací firmou.

Nezapomínejte dotankovat palivo – vozidlo budete přijímat s plnou nádrží paliva, je to běžná zvyklost většiny půjčoven dodávek Praha, a tak pamatujte na dotankování paliva při předání vozu. Pokud byste na to zapomněli, zbytečně se služba prodraží o další poplatky.

dodávka z půjčovny

Nezapomínejte na pojištění – všechny půjčovny mají vozidla dobře pojištěná ve vlastním zájmu a součástí pronájmu (smlouvy) je také zablokování určité částky na vašem účtu pro případ nehody či poškození vozidla. Půjčovny si také velmi dobře ohlídají každou drobnost, pamatujte, že zaplatíte škrábance v kabině i zvenčí na karosérii, poškozenou pneumatiku, prasklé zpětné zrcátko atd. Částku za opravu vám půjčovna strhne z účtu jako spoluúčast. Proto se vyplácí sjednat si vlastní pojištění, a to buď běžné, nebo tzv. „all inclusive“. V případě poškození vozu z vaší strany pak hlásíte pojistnou událost pojišťovně, a ta vám částku uhradí. Každopádně se dobře informujte o podmínkách pojištění, abyste věděli, na co se také pojistné vztahuje, a na co ne.

Mohlo by se vám také líbit...