Ekonomika

Když se nedaří

Jestliže si někdo pořídí soukromou firmu, která mu vyhovuje a zároveň přináší i dostatečné zisky, má se dobře. Takovému podnikateli lze jeho osud plným právem závidět. Na místě takového by chtěli být mnozí z nás.

Jenže ono tomu tak rozhodně není vždy. Nejednou se soukromému podniku nedaří a ani ten, který je na tom dnes dobře, nemá navěky své jisté. A pokud se objeví ekonomické potíže, je zle.

Příčin, proč se podnikání nedaří, může být nespočet. Ale způsob, jak se z nich dostat, je často jenom jediný. Říká se mu půjčka.

nakreslené mince

Proč by si měl soukromý podnikatel půjčovat? To je přece nad slunce jasné. Pokud je třeba modernizovat, žádá si to investice, na které majitel takové firmy často nemá. Zejména pokud se problémy táhnou už delší dobu a rezervy jsou tak vyčerpané. A než se firma vzpamatuje, je třeba prostředků i na výplatu mezd zaměstnanců, kteří by se jinak rozutekli, i na nejrůznější povinné odvody a další výdaje. To jen málokterý podnikatel zaplatí ze svých úspor.

A jakou půjčku si podnikatelé v nesnázích berou? Často je to hypotéka bez registru. Což je způsob získání peněz, jaký je dostupný takřka každému, kdo peníze potřebuje.

finance v kapse

U této nebankovní nabídky nesehrávají na rozdíl od bankovních půjček zásadní roli ani příjmy či daňová přiznání žadatele, není nezbytné bát se dejme tomu nějakého toho záznamu v registrech dlužníků či exekuce a dalších nedostatků. Jistě, i nebankovní poskytovatel půjček chce mít jistotu, že mu dlužník všechno řádně vrátí, ta se tu ale řeší jinak. Za půjčené peníze se tu žadatel zaručuje nemovitostí, již musí dát nebankovní společnosti na dobu splácení do zástavy.

A když je tak učiněno a podnikatel má příjmy dostatečné ke hrazení splátek, není žádný problém, jenž by poskytnutí půjčky bránil. A to za výhodných podmínek, jakými jsou třeba dlouhá doba splácení, možnost vrátit vše bez sankcí předčasně a podobně.

Řešení tak existuje. A je jen na podnikateli, využije-li ho.

Mohlo by se vám také líbit...