Technika

Čerstvé výhonky rostlin posílí vaše zdraví

Kdo z nás by se nechtěl ve zdraví dožít vysokého věku? A kdo z nás by si nechtěl užívat své pevné zdraví po celý rok, bez nepříjemné chřipky a jiných obtížných chorob? To všechno je možné, pokud svému tělu nabídneme dostatečný přísun vitamínů a také dalších pro zdraví důležitých látek, jejichž přísun bychom měli zvýšit především v rizikovém zimním období. Ovšem zajistit něco podobného nemusí být úplně snadné. Sehnat v zimě čerstvou zeleninu je prakticky nemožné a bez chemicky ošetřené zahraniční produkce se lze jen stěží obejít.

výhonky

Navíc, pokud zamíříme do lékárny pro různé vitamínové a výživové doplňky, pak odtud s jistotou odejdeme o mnoho stovek korun lehčí. Nicméně existuje jeden spolehlivý, a přitom velice snadný způsob, jak své tělo zásobit veškerými potřebnými látkami, aniž bychom museli zamířit do obchodu se zeleninou anebo do lékárny. Vždyť příroda sama nám nabízí plnou náruč toho nejlepšího, co má – a to se ukrývá v mladých výhoncích rostlin.

bio

Semena totiž fungují jako jakési konzervy cenných látek, které při klíčení transformují do mladých rostlinek. A právě v podobě mladých klíčků rostlin jsou všechny potřebné vitamíny, minerály, enzymy a jiné důležité prvky v té nejlépe stravitelné a nejvíce užitečné podobě. Takže všechno, co ke zdraví potřebujete, si můžete dopřát, pokud se pustíte do klíčení semínek. Stačí vhodná nádoba na klíčení – jako je třeba sklenice či miska na klíčení, voda, světlo a vzduch a za pár dní můžete sklízet. Výhonky lze konzumovat na mnoho rozličných způsobů, a navíc každý druh rostliny chutná trochu jinak, takže je jisté, že si mezi nimi i vy brzy najdete ty, které si oblíbíte a využijete je k přípravě jak teplé, tak studené kuchyně. Navíc, mladé křupavé výhonky rostlin obohatí váš talíř nejen o mnoho výživově cenných látek, ale také o pestrou paletu barev a chutí.

Mohlo by se vám také líbit...