Technika

Jak funguje termoprádlo Craft?

Základní funkce spočívá v prodyšnosti. Klasické bavlněné oblečení nedisponuje touto funkcí. Vlhkost sice vsákne, ale trvá dlouhou dobu, než uschne. Rovněž pot z těla není odváděn vhodným způsobem, což může vyvolat i negativní zdravotní komplikace, stejně tak i pocit chladu.

Při nákupu je zapotřebí vědět, pro jaký účel aktivity bude termoprádlo Craft využito. Existuje hned několik druhů speciálně určených pro konkrétní sporty. Jiné termoprádlo Craft zvolíte pro cyklistiku a odlišné pro zimní lyžování nebo běh apod.
muž na snowboardu.jpg
Účelem je dosažení kompromisu mezi udržením tepla a rychlostí odvodu vlhkosti. Většinu prádla lze samozřejmě použít na více aktivit. Důležité je, aby došlo k zaměření se na klimatické podmínky, ve kterých jej budete nosit. Lze volit mezi lehkým letním a naopak mezi termoprádlem s vyšší hřejivostí pro zimní období. Pro celoroční nošení je ideální volba pořízení univerzálního prádla.

Funkčnost a efektivita

Technologické postupy jsou výrobcem pečlivě chráněny, ale důležitý je výsledný efekt. Základ tvoří dvě vrstvy. Obvykle se jedná o typ bezešvého prádla. Používá se antialergenní a odolný materiál proti plísni, který zajišťuje termoregulaci. Udržuje optimální tělesnou teplotu.

Uplatnění nachází při všech sportovních aktivitách, ale i v rámci méně namáhavé činnosti. Díky tomu tak tělo zůstává v teple a v suchu. Mezi přednosti náleží snadný odvod tepla z pokožky dále do vzduchu, rychleschnoucí vlastnost. V létě eliminuje přehřátí, v zimě naopak krásně zahřeje. Nijak neomezuje v pohybu či v jakékoli činnosti. Je velmi příjemné na těle. Při namočení či promoknutí v dešti nedochází takřka k žádnému navýšení jeho hmotnosti.
cvičení jógy.jpg
Využití

Oceníte tento druh oblečení jak při halových sportech, stejně tak při cvičení v posilovně, ideální na outdoorové činnosti, venkovní sport. Adekvátní volba i pro venkovní sport v teplém počasí.

Mohlo by se vám také líbit...