Láska

Co je základem vztahu?

Mít s někým vztah, sdílet s ním své radosti i starosti a na oplátku řešit ty jeho, je ve většině případů příjemné. Po nějaké době však může dojít k odcizení a vy vlastně ani netušíte proč a najednou jste zase sami. Přitom se tomu dá předcházet. Vztah totiž není něco, co jen tak plyne a vy se o to nemusíte zasadit, ale za kvalitními vztahy je veliká spousta práce a je potřeba dodržovat několik zásadních pravidel vztahu.
Žena a muž


Upřímnost
Která jde ruku v ruce s důvěrou. Naučte se partnerovi říkat i ty nepříjemné věci, pokud se vám něco nelíbí, něčím vás urazil, neduste to v sobě, výsledkem je potom to, že jste na partnera nepříjemní a on vlastně ani netuší proč, nebo vybouchnete kvůli úplné maličkosti jen proto, že v sobě několik dní nosíte něco, co se vám nelíbí. Upřímnost a důvěra je naprostý základ vztahu a bez nich vztah nemůže dlouhodobě fungovat, nebo minimálně nefunguje tak, jak by měl.
Komunikace
Bez komunikace to opravdu nepůjde. Zajímejte se o svého partnera, jak se měl v práci, jak se cítí, co dnes prožil. Už na začátku každého vztahu je dobré ujasnit si, co od toho vztahu očekáváte, abyste věděli, že neplánujete budoucnost s někým, kdo o to ale vůbec nestojí a bere vás jako zpestření volného času do té doby, než potká tu pravou, nebo pravého. Jakmile máte toto vyřešeno, můžete vztah posouvat dál. Bavte se také o organizačních záležitostech, kde byste chtěli bydlet, kolik plánujete dětí (ne na prvních schůzkách, samozřejmě), jak byste rádi trávili volný čas. Bavte se o práci, ale i o financích, abyste věděli, jak na tom jste a mohli podle toho své plány přizpůsobit. Komunikovat spolu ve vztahu je opravdu zásadní, pokud se to nenaučíte, tak je časem i z velké lásky dvou naprosto pohodových lidí jen velké trápení a zklamání.
Spojené ruce, srdce
Společné strávený čas
Je jasné, že budete mít každý i své vlastní koníčky, či kamarády a nějaký čas budete chtít mít pro sebe. To je v pořádku a je to spíše ku prospěchu věci. Důležité je ale mít čas i jeden pro druhého a ten pak vyplnit nějak kvalitněji než přepínáním televizních kanálů. Najděte si společné koníčky, procházky, badminton, kolo, plavání, nebo třeba jen kino. Něco, co bude příjemné pro vás oba a budete se tak na tyto chvíle vždy těšit. Udělejte si čas jen sami pro sebe, kdy nebudete muset řešit nic okolo, zajeďte si na wellness, nebo jen tak na víkend na hory, relaxujte a dělejte jen to, co vás baví.

Mohlo by se vám také líbit...