Zábava

Ve víru tance

Možná jste si dali novoroční předsevzetí shození pár kil, tedy tanec vám v tomto úkolu velmi dobře poslouží. Nebo jste se rozhodli naučit něco nového. Stačí se jen trochu porozhlédnout třeba na internetu. Do vyhledávače zadejte slova „taneční škola a místo, kde chcete kurzy navštěvovat“. Pak už jen pročítejte nabídky webových stránek, které se vám objeví. Vybrat si můžete taneční kurzy pro páry (standard a latina, salsa a bachala) nebo i pro jednotlivce (Lady Dance, Chair Dance, Solo Latina, Orientální tanec). Taneční školy pořádají také různé zábavní večery, kde si tance můžete vyzkoušet.

argentinské tango

K latinskoamerickým tancům patří: Samba – rytmický a ohnivý tanec, původem z Brazílie (základy v Africe). Cha – cha, česky Čača, pochází z Kuby. Je to energický a veselý tanec. Rumba pochází také z Kuby, je pomalá a něžná. Jive (čte se „džajv“) – původem ze Severní Ameriky. Rychlý a romantický. Paso doble – původem ze Španělska, také dosti energický.

taneční škola

Ke standardním tancům patří: Waltz – má původ coby lidový tanec v Rakousku a jižním Německu. Je jemný a rytmický. Tango – tajemně dramatický tanec, původem ze zapadlých uliček Argentiny. Valčík vznikl v Alpách z lidového tance. Je tancem královským, vznešeným. Slow Foxtrot je tanec „nedbale elegantní“, původem z Velké Británie. Quickstep pochází z Ameriky. Je svěží, elegantní a v rychlejším tempu.

 

Co si vzít na sebe do taneční školy? V knize Vyzvání do tance doporučuje profesionální tanečník a autor knihy Walter Laird společenské šaty a boty, které jsou pohodlné a cítíte se v nich dobře. Prostě aby nepadaly, neškrtily, netlačily. U bot je vhodné zdrsnit kožené podrážky pilníkem nebo jemným smirkovým papírem, pokud tedy nemáte již speciální taneční boty s neklouzavou podrážkou. Po parketu se pak budete lehce vznášet v tanečním rytmu, a ne klouzat a padat. Pro pány jsou vhodné boty zavazovací, s podrážkou pružnější a tenčí než u bot vycházkových. Podpatky vysoké 2,5 cm. Pro latinskoamerické tance může být podpatek vyšší a úzký, tzv. kubánský – 4 cm. Pro dámy jsou nejvhodnější na standardní tance lodičky ze saténu nebo z lesklé kůže, s 5 – 6,25cm podpatkem. Na latinskoamerické tance se hodí boty s řemínky na nártu a s otevřenou špičkou, umožňující volnější pohyb. S úzkým podpatkem vysokým 6,25 – 7,5 cm. Také se nedoporučují složité účesy, které při rychlejším pohybu ztrácí tvar. Ani nosit náušnice, o něž můžete při svižné otočce rovněž lehce přijít.


Mohlo by se vám také líbit...