Internet

Co vše je zahrnuto v pojištění odpovědnosti za škodu

Dnes v televizi vídáme reklamy mimo jiné i na nejrůznější typy pojištění. Nejčastěji se jedná o povinné ručení, to je však dáno tím, že je, jak již název naznačuje, povinné. Je tedy jasné, že zde je nejvíce zákazníků. Ti si mohou vybrat, u koho si svůj vůz nechají pojistit.

Ovšem to není zdaleka jediné. Velmi oblíbené, i když poněkud méně známé, je i pojištění odpovědnosti za škodu americka-nebankovni-hypoteka.cz. Jistě, mnoho z nás zná to, které se vztahuje k výkonu povolání. Ale víte, že jej pojišťovny běžně nabízí i pro odpovědnost z běžného života?

ochrana pomocí pojištění

Samozřejmě reklamy nám ukazují, jak nás před těmito škodami chrání. To je však poměrně zavádějící. Co ve skutečnosti dělá je, že pokud způsobíte někomu škodu, její úhrada půjde právě z tohoto pojištění. A to se může hodit.

Málokdo totiž ví, že se vztahuje na všechny členy domácnosti, a to včetně dětí a domácích zvířat. A všichni víme, jak snadno mohou právě tito způsobit nějakou nehodu – dítě se v obchodě rozběhne a převrhne regál se zbožím, náš pes se rozběhne, do někoho vrazí a zraní ho či mu poškodí oblečení.

jak snadno se stane nehoda

To vše se může stát velmi rychle, a je pochopitelné, že poškozená osoba po nás bude chtít zaplatit vzniklou škodu. Pokud však budeme mít toto pojištění, budeme moci být v tomto ohledu v klidu – onu částku zaplatí pojišťovna.

Samozřejmě je nutné počítat s tím, že ani toto opatření není stoprocentní. I zde jsou určité výluky, kdy pojišťovna škodu hradit nebude. Týkají se obvykle toho, pokud ji způsobíte úmyslně, avšak jsou zde i jiné. Ty se vyplatí před uzavřením a podpisem smlouvy řádně prostudovat, ať nejste nakonec nepříjemně překvapeni.

I tak je však jasné, že se jedná o velmi užitečné opatření, které nám může ušetřit spoustu starostí a finančních problémů. A to je to hlavní, o co tady jde. Koneckonců, jen málokdo má peněz nazbyt a ona škoda může dosáhnout i velkých výšek. Je tedy rozhodně dobré se chránit.

Mohlo by se vám také líbit...