Výrobky

Desingnové schodiště do vašeho rodinného domova

Bez schodiště se neobejde žádná vícepatrová budova. Hlavním úkolem schodišť je prostý. Pomáhá obyvatelům nemovitosti snadno a jednoduše přesunout se z jednoho patra do druhého. Ve vícepatrových budovách jako jsou paneláky či budovy s velkým množstvím kanceláří schody již nejsou tak populární a všichni upřednostní spíše výtah. Doma je ale schodiště nezbytný pomocník. Avšak i takový kus nábytku může zastat funkci doplňku a esteticky dozdobit celou místnost.

Schodiště v patrových rodinných domech se nachází většinou v hale nebo chodbě. Jsou to místnosti, které nezískávají takovou pozornost v estetickém ohledu jako například kuchyň nebo obývací pokoj. Schodiště zabírají z místností většinu prostoru, proto jsou často pojmuty jako středobod místnosti a hlavní designový kousek.

točité schodiště

Podle velikosti prostoru v místnosti si volíme různé varianty schodiště. Klasické přímé schodiště, které je z uživatelského hlediska nejpohodlnější, ale prostorově náročné. Točité schodiště šetří místo, ale některým jedincům může být nekomfortní scházet schody v kruhu. Další volbou ve stísněných prostorách je samonosné schodiště. Další dělení schodišť máme dle materiálu. Do interiéru se nejlépe hodí dřevo, protože je nejútulnější. Futuristický vzhled dosáhneme pomocí kovu. Celoskleněné schodiště nejlépe doplní moderní minimalistický interiér.

Truhlářství Havlíček nabízí originální a elegantní designové schodiště a zábradlí. Vyrobené produkty se montují po celé České republice. Jejich práci nalezneme také v zahraničí například na Slovensku, v Kazachstánu či v Německu. Garantují záruku 60 měsíců. Při výběru druhu dřeva na dřevěněné schodiště truhláři často sahají po dubu, do moderních interiérů je vhodnější spíše buk. Je možné využít i další dřeviny jako jasan nebo javor.

dřevěné schodiště

Ke schodišti neodmyslitelně patří i madla a výplně zábradlí. Tyto prvky by měli zůstat v souladu s celkovým vzhledem schodiště. Úkolem je udržovat bezpečnost při chození po schodišti. Nikdy by proto neměl být upřednostňován design nad bezpečím. Při výběru výplně u zábradlí dřevěného schodiště nejste omezeni převládajícím materiálem – dřevem. Lze si vybírat i z dalších materiálů jako sklo, mosaz, nerez či ocel.

Mohlo by se vám také líbit...