Vzdělání

Jak zlepšit domácí přípravu do školy

Ať už se doma aktivně chystáte na následující vyučovací předměty, které Vás čekají druhý den, nebo máte doslova na háku a ihned po příchodu se vracíte ke svému smartphonu, ačkoli Vás následující den čeká řada testů, v obou případech je co zlepšovat. Na co se tedy můžete zaměřit, abyste dotáhli svou přípravu k dokonalosti či alespoň zvýšili její efektivitu?

MOTIVUJTE SE: Důležitou složkou procesu je i nalezení důvodu, proč pokaždé usednete ke svým materiálům a budete se je dobrovolně chtít drtit. Pokud totiž žádné nenaleznete, brzy se vybodnete na vzdělávání i ve svém pokoji a celá předchozí snaha bude vniveč, neboť zanevřete nad jejím smyslem. Myslete tedy dopředu na svou budoucnost, v čem pro Vás mohou znamenat výborné výsledky plus – a na to se pokuste maximálně zaměřit. Pro větší šanci na vysněnou kariéru, ideální zaměstnání i pochvaly, které mohou posilnit vliv v případě přijetí na další školu, nebo se o ně jen můžete opřít pro zvýšení svých vyhlídek, jakmile se budete ucházet o práci.

čtení knihy

ZJISTĚTE, JAKÝ ČAS JE PRO VÁS NEJOPTIMÁLNĚJŠÍ: Dalším důležitým krokem před bezhlavým zabořením se do učebnic je porozumění Vašemu mozku. Hodí se tedy zjistit si, kdy jste schopni zpracovat největší množství řádků a reálně si z nich něco odnést. Pro některé je nepředstavitelné překročit hranici desáté hodiny večerní, jiným vyhovuje právě nejpozdnější část dne. Vypozorujte tedy, jaký čas nejvíce sedí právě Vám a tím se řiďte. Samozřejmě ne vždy bude možné realizovat studium přesně v tu chvíli, avšak alespoň budete mít přehled, kdy se máte nejčastěji snažit zařídit prostředky k dostání se k tomu.

sešit u notebooku

NEBUĎTE NA SEBE PŘÍLIŠ TVRDÍ: Pokaždé si stanovujte cíle po menších úsecích, abyste se vyhnuli zklamání při jejich brzkém nedosažení. Taktéž vkládejte mezi desítky minut alespoň chvíli trvající pauzy, kdy si odpočinete od nátlaku a trochu své myšlenky odvedete jinam.

Mohlo by se vám také líbit...