Každý z nás má své problémy. Mnohdy je neukazujeme světu kolem sebe a snažíme se je v sobě potlačit tak, abychom je nemuseli řešit. Pro mnohé je to jedná z tak zvaně copingových strategií. Co to vlastně znamená, ta copingová strategie? Jsou to různé procesy, jak různí lidé přistupují ke svým problémům. Mnohdy by bylo nejrozumnější a snad i nejjednodušší, přiznat si to, jaké problémy máme, specificky se na ně zaměřit a hledat vhodná řešení. Jenže, ne každý problém je takto lehce řešitelná, a ne každý z nás je vždy dostatečně vyspělý a silný řešit nově vzniklé životní situace.
V ten moment na řadu přichází copingové strategie. Tedy různá chování a naše akce, které nám pomáhají se vyrovnat s novými problémy. Pro někoho je to právě již výše zmíněné potlačování, které jim umožní žít aspoň v době, kdy se jim podaří potlačit tyto problémy, bezstarostný život. Tito lidé v sobě mnohdy nemohou najít odvahu nebo neví, za kým jít a kde hledat pomoc. Další copingovou strategií může být třeba v případě zdravotních problémů upnutí se na různé nevědecké metody léčení, které mohou přinést pacientovi leda tak úlevu v podobě placebo efektu.
Copingová strategie má ve své podstatě velmi důležitou roli, může se tak překlenout doba, po kterou není daný člověk schopen vyrovnat se se životní situací, kterou sám jednoduše nemůže řešit, jako je třeba ztráta někoho blízkého. Pokud se jedná o dočasné řešení situace a pokud tento přístup není v protikladu k rozumnému a jedinému možnému řešení problémů, které člověk má, není třeba proti těmto strategiím brojit. Typickými problémy, se kterými se copingové strategie pojí, jsou ty, které jsou pro nás příliš intimní. Pro muže to může být například erektilní dysfunkce. Přeseto právě toto patří mezi problémy, které, pokud si je připustíme, můžeme také jednoduše řešit. Například kamagara gel, je určitě jedním z nich.