Technika

Kvalitní postel – základ dobrého a zdravého spánku


Jednou z nejdůležitějších složek našeho života, bez které bychom se neobešli je bezesporu spánek. Nikdo z nás není schopen bez něj fungovat, ale ne každý ho má dostatečně kvalitní a už skoro nikdo se nezabývá tím, jak jej zkvalitnit. Základem spánku je jeho délka, která by měla být 7-9 hodin denně.

Základem hodnotného a zdravého spánku je postel, do které se odebíráme každý večer uložit, abychom byli další den čerství a plní sil. Na trhu můžeme najít spoustu postelí, z různých materiálů a od různých výrobců. Při výběru lůžka rozhoduje spousta aspektů a vždy při koupi je vhodné vyhledat odborníky, kteří Vám pomohou a usnadní najít správné řešení přesně na míru.

img_a359002_w1886_t1573144978

Variant, co se týče rozměrů je v nabídce spousta. Nejběžnějším rozměrem, jaký lidé po celém světě používají je stále takzvané jednolůžko, které má rozměry 90x200cm. Ovšem stále více mají lidé v oblibě kupovat si postel větší. Manželské dřevěné postele 180x200cm, jsou stále častěji v hledáčku i všech, kteří chodí do postele sami. Oblíbenější začínají být tyto lůžka také v hotelech a penzionech, kde jsme dříve většinou narazili pouze na klasická jednolůžka. Pro páry byli tyto typy postelí vždy sraženy k sobě, aby k sobě byli partneři blíž.

Většina postelí se vyrábí z dřevotřísky a jejich životnost není tak dlouhá, jak by člověk čekal, ale cena je více než přijatelná. Zatímco lůžka z masivního dřeva, jsou mnohonásobně dražší a většina z nás je doma nemá. Nicméně tyto postele mají několikanásobně vyšší životnost, nerozvrzají se nám po prvním roce používání a díky pevnosti a váze, kterou mají nás v noci neprobudí žádné vyklání, vrzání, nebo jakékoliv jiné zvuky, ovlivňující náš spánek. V neposlední řadě se také vyrábí z ocele nebo hliníku, kdy si výrobci nechávají záležet hlavně na okrasném čele postele.

bed-575792_960_720

Postel je pro náš spánek opravdu nejdůležitější složkou, a proto bychom měli při její koupi vyhledat opravdové odborníky.

Mohlo by se vám také líbit...