Technika

Pitná voda až do kohoutku


Pitná voda je základem k civilizovanému bydlení, a proto je důležitá přípojka a rozvody v nemovitosti. K snadnému ovládání nám slouží vodovodní baterie.

Pitná voda až do kohoutku

Fungující systém

Dnes má každá nemovitosti určena k trvalému bydlení rozvody vody, kdy otočíme kohoutkem a teče pitná voda, takže my ji nemusíme nikde shánět, což nám umožňuje pohodlné bydlení, které dnes už bereme jako samozřejmost. Voda se samozřejmě musí někde brát a upravovat, aby lidé ji lidé mohli skutečně požívat bez omezení, kdy ji třeba pijeme, vaříme z ní, koupeme se a využíváme ji ke spoustě dalším činnostem, které bereme jako samozřejmost. Voda k nám musí mnohdy putovat opravdu z daleka, protože ji třeba vodárna bere z jezera a stále dále ji upravuje a hlídá, aby obsažené látky byli v normě a vyhnuli jsme se třeba nějakým škodlivým.

vlnění vody

Jakmile dojde voda k naší nemovitosti, tak už ji přebírají rozvody v naší domácnosti. Ty nejsou věčné, a proto e dobré je nechat zkontrolovat a v případě potřeby vyměnit. Je to sice velká investice, ale za to vydrží desítky let, kdy od nich budeme mít klid. Záleží na každé jednotlivé trubce.

Vodovodní baterie

Jen pouhé potrubí by nám nebylo moc užitečné, protože v síti je neustále stálý tlak, takže by nám voda stříkala všude. Třeba na zahradě na konci vedení jsou kohouty, které umožňují pouštění vody kdykoliv potřebujeme. Ty jsou poměrně jednoduché, protože je na ně napojená pouze studená voda. Uvnitř nemovitosti už je to složitější, protože musíme kombinovat teplou se studenou vodou, a ještě k tomu proud, aby třeba koupání bylo skutečně příjemné.

vodovodní baterie

Dříve to bylo vyřešeno kohoutkovými bateriemi, ovšem nyní jsou populární pákové, kdy za pomocí jedné páky ovládáme teplotu i proud vody. Přesnou regulaci a hezký design potřebujeme zejména v koupelně, a proto jsou tu baterie do koupelny. Tato společnost dbá na kvalitu, aby baterie fungovali bez problémů velmi dlouhou dobu. Stojí za nimi také hezký moderní design. Kdyby se přeci jen kartuše opotřebovala, tak společnost poskytuje i náhradní díly, jenž snadno vyměníte.

Mohlo by se vám také líbit...