Domácnost

Maminky pozor na období hnízdění, ať nemáte doma zbytečnosti

Mezi šestým a osmým měsícem těhotenství přepadne mnoho nastávajících maminek období hnízdění. Počáteční obavy už jsou dávno pryč, screening a další vyšetření už máte také za sebou a pomalu připravujete věci pro miminko. Oblečení je dvakrát vyprané a třikrát vyžehlené a už zbývá jen maličkost. Pokojíček. Je opravdu nutné, aby byl zařízený ještě před příchodem děťátka? A jaký pořídit nábytek?
Pohodové spinkání

Konečně doma…

Až si přivezete toho malého drobečka domů, věřte, že mu bude úplně jedno, jestli je jeho pokojík modrý a na zdi je nakreslený velký zelený slon. Jeho domovem pro něj budete především vy a tatínek. Přeci jen ale dva kousky nábytku potřeba budou. Pro děťátko postýlku a pro maminku přebalovací pult, aby měla vše po ruce. Myslím si, že málokterá maminka dokáže dát ten malý uzlíček do velkého a prázdného dětského pokoje. A vstávat kvůli krmení každé dvě až tři hodiny k postýlce, která je ve vedlejší místnosti, také není zrovna praktické.

Postýlka, kterou ocení i maminka

Postýlek je na trhu nepřeberné množství. Samozřejmostí je bezpečí miminka, ale měli bychom také vybírat dle praktického využití. Existují postýlky se dvěma polohami roštu, mnohem praktičtější je ovšem postýlka s polohami třemi. Až bude vaše ratolest pérovat na kolínkách, budete muset dát postýlku chtě nechtě níž, aby nehupslo přes okraj na zem. Pokud máte dvě polohy, bude dítě až u země, což neocení vaše záda. Většinou najdete v postýlce vaše miminko ležící na zádech nebo na čtyřech a ohýbání se až dolů přes hranu postýlky několikrát denně, to dá zádům pořádně zabrat. Tak tedy zlatá poloha na středu, kdy dítě nemůže přepadnout a vy se nemusíte ohýbat až skoro na zem. Samozřejmostí už jsou vyndavací plaňky, aby si mohl váš potomek (až trochu vyroste) odskočit na záchod, nebo aby mohl přiběhnout za vámi a zachumlat se do postele.
Konečně rodina

Přebalování levou zadní

Přebalovací pult je nesmírně praktický kus nábytku. Máte po ruce vše, co potřebujete nejen k přebalení miminka ale i k péči po koupeli. Je dobré myslet dopředu, aby se dal tento pult využít i časem. Dnes si totiž můžete koupit jakoukoli komodu a navrch pořídit přebalovací desku, která stojí pár korun. Bohatě vám postačí a ještě ušetříte peníze. A můj tip: přebalovací pult je ideálním místem pro zpívání a říkanky. A pokud si žádné nepamatujete, vyrobte si nástěnku, kde jich bude pár napsaných. Uvidíte, že je zanedlouho budete znát zpaměti.
Jak probíhalo hnízdění u vás? A měli jste dětský pokojík přichystaný před narozením miminka?

Mohlo by se vám také líbit...