Domácnost

Dá se bydlet i trochu jinak

Pořídit si mobilní bydlení znamená nejen ušetřit nemalé peníze, ale i další výhody. Rozhodně se nejedná o horší alternativu ke klasickým panelákům.

Dá se bydlet i trochu jinak

Většina lidí v České republice bydlí v panelácích, což samozřejmě s sebou nese výhody jako je kupříkladu cena, ale také nevýhody. Nejčastěji si lidé stěžují na nedostatek obytného prostoru. Jenže valná část obyvatel České republiky mnoho jiných možností nemá. Byty v klasických činžovních stavbách nejsou cenově dostupné každému, zvláště pak ne nízkopříjmovým skupinám. Kdo tak chce bydlet pohodlně a zároveň se nechce zadlužit u banky po dobu několika desetiletí, musí se obvykle smířit s horším bydlením.

Dá se bydlet i levněji

Jsou tu ale i jiné možnosti. Je však třeba zmínit, že se nebudou nejspíše líbit hlavně konzervativně založeným jedincům. Jednou z možností je bydlení na řece, tedy houseboatu. Pokud netrpíte mořskou nemocí, není to špatný nápad. Ale opravdu je to spíše pro dobrodružnější povahy. Daleko přijatelnější je pak pro většinové obyvatelstvo bydlení v mobilním domě.

Prostoru nabízí dost

Není pravda, že jde o alternativu k maringotkám, spíše k bytům v panelácích. Tomu odpovídá jak velikost, tak i vnitřní vybavení. Zatímco však panelákové byty jdou cenově nahoru, mobilní domy si stále drží svou nízkou cenu. Samozřejmě, že nejnovější typy také nejsou vyloženě k dostání za hubičku, ale nejedná se o žádnou předraženou záležitost. Je tu navíc jedna výhoda, mají už vybavení v ceně. Když si koupíte domek na kolečkách, dostanete za jedny peníze v podstatě vše potřebné k bydlení. Další investice nejsou potřeba.

Vhodné bydlení

A to nejen co se týče vnitřních úprav, ale ani těch venkovních. Není potřeba se starat třeba o novou izolaci, jelikož nejnovější modely určené pro celoroční bydlení používají tu nejlepší na trhu. Ta nejenže skvěle udržuje teplo v interiéru a zadržuje zimu venku, ale zároveň funguje dobře i jako bariéra proti zvuku. V případě, že venku v noci bude kravál, rozhodně se nemusíte bát, že se nebudete moci vyspat. Budete mít dokonalý klid.

Mohlo by se vám také líbit...