Ekonomika

Banky už jsou dávno tabu! Úvěrovému světu teď vévodí nebankovní společnosti

Dostali jste se do tíživé finanční situace a jenom přemýšlíte, jak z ní ven? Možným řešením je právě půjčka, která může alespoň na nějakou dobu překlenout finanční úpadek. V posledních měsících, i vlivem koronaviru, se finanční stabilita pro mnohé stala luxusem, který si nemohou dovolit. Mnozí tak míří přímo do banky, která by jim měla být v takových chvílích oporou. Jenže banky jsou nyní o poznání obezřetnější, než tomu bylo doposud, a tak mnozí odcházejí domů s nepořízenou.

předání klíče

I z tohoto důvodu se dnes zaměříme právě na nebankovní společnosti, které jsou v mnohém benevolentnější než bankovní domy a na žadatele čekají s otevřenou náručí. I když si právě u nebankovních společností řada lidí půjčuje malé částky, aby překlenula dobu do další výplaty, rozhodně malé půjčky nejsou pravidlem. Nebankovní společnosti vám půjčí i horentní sumy na bydlení, cestování nebo studium. Pro tyto případy slouží třeba americká hypotéka bez dokládání příjmů. A jak už z názvu vyplívá, nemusíte pobírat pravidelný příjem, abyste o půjčku mohli zažádat.

střádání peněz

Nebankovní společnosti zkrátka v mnohém bankovní domy už dávno předčí. Vyřízení půjčky je u nich snadné, rychlé a hlavně bez zbytečné a tolik nenáviděné byrokracie.

U bankovních společností se setkáte s větší vstřícností

Čas od času může každý uklouznout a dostat se do platební neschopnosti, která mnohdy vede až k negativnímu záznamu v registru dlužníků. Pro banky jistě důvod k zamítnutí žádosti o úvěr, nebankovní společnosti však mnohdy do registru vůbec nenahlíží, a pokud ano, rozhodně tuto skutečnost neberou jako důvod k zamítnutí úvěru.

Rychlost vyřízení žádosti o úvěr

Další předností nebankovních společností, kterou jistě oceníte, je rychlost vyřízení žádosti a poskytnutí finančních prostředků. Spousta nebankovních společností má k dispozici automatický schvalovací systém, který na základě vámi zadaných údajů vyhodnotí, zda jste pro půjčku vhodný kandidát či nikoliv.

Mohlo by se vám také líbit...