Kultura

Bridgertonovi: červená knihovna moderní éry

Ihned v prvním díle vám dojde, že toto již odněkud znáte. Ano, srovnání s Pýchou a předsudkem je u všech historických děl, kde jde v hlavní roli o sňatky mladých dam, absolutně nevyhnutelné. Tento seriál má však punc novosti a tím jsou nádherné róby zúčastněných hereček a opulentní výprava. Kromě hledání lásky se zde přetřásá přátelství, rodinná dramata, finanční problémy a společenské drby. A především všudypřítomná “drbárna” evokuje seriál Gossip girl (v češtině Super drbna). Vydavatelkou skandálních drbů je tajemná paní Whistledownová, která píše vlastní noviny plné pikantností ze života společenské smetánky. Mnozí diváci ještě dodávají, že kus inspirace si seriál odnesl ještě z fenoménu Padesát odstínů, protože nechybí množství sexuálních scén a krásných obnažených těl.

 

Starý Londýn

 

Lehkou kontroverzi vyvolává obsazení herců všech ras, přičemž i samotnou anglickou královnu hraje herečka černé pleti. Tento krok produkce je však v mnohém geniální, protože tím podtrhuje zprávu, že se jedná o čistou fikci – pohádkový příběh, kde je dovoleno vše. Zároveň si tím i pojistil dostatek pozornosti, neboť vášnivé diskuze o vhodnosti manipulovat, byť v rámci fiktivního příběhu, s historickými fakty. Ať už budete mít na casting seriálu jakýkoliv názor, jeho sledování si rozhodně užijete, pokud milujete příběhy o (očekávaně) nečekané lásce a počátcích ženské emancipace, s notnou porcí humoru i dramatu a to vše zabalené do lesklého obalu těch nejkřiklavějších kostýmů.  

 

Sladký doplněk ke sledování

 

Seriál vznikl podle dvacet let staré knižní série spisovatelky Julie Quinnové. Milovníci četby si i po zhlédnutí seriálu knižní předlohu užijí, neboť seriál nepřevedl obsah knih doslova, tudíž na ně čeká i mnoho nových pohledů a odlišný humor.  

Ať už se ocitnete na fanouškovské lodi, nebo naopak, seriál tohoto typu televizní produkci chyběl a doufejme, že podobných počinů vznikne více.

Mohlo by se vám také líbit...